((هوالرحیم))

برگزاری دورۀ توانمندسازی مربیان در خانۀ مادر و کودک مهرستان

تاریخ برگزاری: ۲۱/۲/۱۳۹۹ لغایت ۳۱/۳/۹۹

دورۀ توانمندسازی مربیان خانۀ مادر و کودک مهرستان در اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹ در سالن مرکز احیاء اندیشه و سیرۀ علوی برگزار شد. این دوره که با هدف تقویت مهارت‌های تخصصی مربیان و کادر آموزشی این مجموعه طراحی شده بود، طی ۵۰ ساعت کلاس و کارگاه آموزشی اجرا گردید.

در ابتدای این دوره، آقای نوابی معاون پژوهشی مجتمع تربیتی، به تبیین مؤلفه‌های اساسی و ساختارهای خانۀ مادر و کودک مهرستان پرداختند و توضیحاتی دربارۀ مؤلفه‎های خانواده‌محوری، تربیت در بستر بازی، محفل مادرانه، فضای تعاملی، تجربۀ عملی و حل مسئله ارائه دادند.

در ادامه اساتید دوره به طرح مباحثی چون «مهارت‌های ارتباط با کودکان»، «اختلالات شایع در کودکان»، «ارتباط مؤثر با والدین»، «بازی‌شناسی و بازی‌سازی» پرداختند و پس از آن، مربیان با «مبانی قصه‌گویی و نمایش» و تکنیک‌های «نقاشی، اوریگامی و کاردستی» آشنا شدند. با توجه به اهمیت و لزوم  تهیه و تدوین طرح درس هایی هدف محور و جذاب در برنامه های خانه مادر و کودک، چندین جلسه از این دوره به  آموزش اصول طرح درس نویسی به شکل تئوری و عملی، اختصاص یافت.  

به‌کارگیری مربیان و نیروهای کاربلد، ورزیده، باتجربه، باانگیزه و پرانرژی دغدغۀ اصلی خانۀ مادر و کودک مهرستان به شمار می‌رود؛ به همین منظور پس از شناسایی و دعوت از این نیروها و اطمینان از شایستگی‌های ایشان، برنامه‌های توانمندسازی برای آنان طراحی شده است که این برنامه‌ها در آینده طبق یک برنامۀ مشخص و مستمر پیگیری خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

سه × 3 =

فهرست