((هوالرحیم))

برگزاری رویداد مهارتی- سرگرمی «بازی، شادی، تماشا» ویژه کودکان و مادران

تاریخ برگزاری:۲۱ تا ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹

در ادامۀ فعالیت‌های خانۀ مادر و کودک مهرستان، دورۀ «بازی، شادی، تماشا» با هدف کسب مهارت‌های مادری و تجربۀ لذت تربیت در تیرماه ۱۳۹۹ برگزار شد.

پس از اجرای موفق دورۀ طعم شیرین تربیت در تابستان سال ۱۳۹۸، رویداد مهارت‌محور «بازی، شادی، تماشا» در ۵ جلسه با حضور ۱۵ کودک به همراه مادران خود برگزار شد.

خانۀ مادر و کودک مهرستان اگرچه بازی را تنها روش تربیت کودک نمی‌داند، اما آن را مهم‌ترین و محوری‌ترین روش برای تربیت کودکان زیر ۷ سال می‌داند. به همین دلیل در این دوره، بازی‌های مهارتی، آموزشی، شناختی و بازی‌های تخلیۀ هیجان و مسابقات مختلف برای کودکان طراحی و اجرا شد.

از آنجا که مهارت‌افزایی مادران در امر تربیت، یکی از مؤلفه‌های اصلی خانۀ مادر و کودک مهرستان به شمار می‌رود، در اولین جلسۀ این دوره، آقای دکتر کمالی دکترای حرکات اصلاحی و مدرس بازی و ورزش، اطلاعات مفیدی را دربارۀ «اهمیت بازی و نقش آن در تربیت کودک» در اختیار مادران قرار دادند.

در بخش دیگری از این دوره، کودکان در کنار مادران و با همراهی و نظارت مربیان، لحظات و ساعات شیرینی را با آشپزی، مهارت‌های دست‌ورزی، نقاشی خلاق و ساخت جورچین، اوریگامی (کاغذ و تا)، شابلون، کلاژ و… تجربه کردند.

از جمله نتایج این دوره می‌توان به آشنایی مادران با انواع بازی و شیوۀ انجام آن‌ها، کسب توانمندی در ابداع بازی‌های جدید و ساخت خلاقانۀ اسباب‌بازی با وسایل ساده اشاره کرد. همچنین در بخش کودکان می‌توان به دستاوردهایی چون ارتقای رشد حرکتی و هماهنگی بین اعضای مختلف (چشم، دست، پا و…) همراه با گذران لحظات شیرین و خاطره‌انگیز اشاره کرد.

مطابق با روال همیشگی خانۀ مادر و کودک، پس از پایان دوره، از شرکت‌کنندگان ارزیابی و نظرسنجی به عمل آمد که رضایت حداکثری شرکت‌کنندگان، تأییدی بر حسن اجرا و موفقیت در دستیابی به اهداف برگزاری دوره بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

3 × دو =

فهرست