((هوالرحیم))

برگزاری دورۀ آموزشی «طعم شیرین تربیت»

تاریخ برگزاری: ۱ تا ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸

دورۀ آموزشی «طعم شیرین تربیت» با هدف کسب مهارت‌های تربیت کودکان ۳ تا ۶ سال، ویژۀ مادران و مربیان در مرکز احیاء اندیشه و سیرۀ علوی برگزار شد. این دوره در ده جلسه و با سه سرفصل با عنوان «مهارت‌های بازی با کودک»، «سبک‌ها و مهارت‌های مادری» و «مهارت‌های قصه‌گویی»، به دنبال پاسخگویی به مهم‌ترین نیازهای مادران و مربیان در مواجهه با کودکان زیر هفت سال بوده است. 

کارگاه «مهارت‌های بازی با کودک» با اجرای حجه‌الاسلام سعیدبخش، طی چهار جلسه به موضوعاتی مانند نقش بازی در تربیت، انگیزه‌سازی برای بازی، قواعد بازی با کودک، انواع و طیف‌های مختلف بازی‌ها، بازی‌سازی و تحلیل بازی کودکان اختصاص یافت.

آقای دکتر جعفری در کارگاه «سبک‌ها و مهارت‌های مادری» بخشی از کارگاه را به موضوع شیوه‌های مادری کردن اختصاص دادند و پس از انجام آزمون سبک مادری، با مشارکت شرکت‌کنندگان به تحلیل نتایج آزمون پرداخته و از این طریق، هریک از مادران شرکت‌کننده به پاسخ این پرسش دست یافتند که «من چه سبک مادری دارم؟»

دو جلسۀ پایانی این دوره آموزشی نیز به موضوع «مهارت‌های قصه‌گویی برای کودکان» با اجرای سرکار خانم خرم‌زاده اختصاص یافت تا از این طریق، مادران ضمن آشنایی با موضوعاتی چون نقش قصه‌گویی در تربیت فرزندان و شناخت ساختار قصه، با انواع و مهارت‌های قصه‌گویی برای کودک خود آشنا شوند. 

لازم به ذکر است که دوره‌های آموزشی تربیت کودک در خانۀ مادر و کودک مهرستان به صورت مستمر در حال برگزاری است. علاقمندان به شرکت در این دوره‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت kids.mehrestan.ir از عناوین این دوره‌های آموزشی و سایر خدمات خانۀ مادر و کودک آشنایی یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

هشت − 3 =

فهرست