((هوالرحیم))

 

 

بازدید اعضای خانۀ مادر و کودک مهرستان از «مرکز رفاه و خانواده باغ طوبی»  

تاریخ بازدید: ۹ آذرماه ۱۳۹۸

اعضای خانۀ مادر و کودک مهرستان، در ادامۀ بازدیدهای دوره‌ای خود از مراکز بازی‌محور، از «مرکز رفاه باغ طوبی» با مدیریت سرکار خانم سیلانی بازدید کردند. این مجموعۀ تربیتی که در خیابان بزرگمهر در شهر اصفهان واقع‌ است، فعالیت خود را از اوایل دهۀ ۹۰ در دو بخش مهدکودک و پیش‌دبستانی و با هدف تربیت آموزشی و انگیزشی کودکان آغاز کرد و محور فعالیت‌های خود را «فطرت در آموزه‌های وحیانی» قرار داد.

آنچه در این مجموعه شایان توجه است، تأکید بر کارِ گروهی است. این مجموعه معتقد است با توجه به ویژگی اجتماعی بودن انسان، کودکان به شرکت در جمع و گروه علاقه‌مندند؛ به همین دلیل در این مجموعه، سرمایه‌گذاری اصلی بر کارِ گروهی کودکان صورت می‌گیرد.

در این مجموعه، نوآموزان در ابتدای ورود، برای دوست‌یابی تشویق و راهنمایی می‌شوند و در ادامه، در گروه‌های بزرگ‌تری ورود پیدا می‌کنند و دایرۀ دوستی آنان وسیع‌تر می‌شود. این کار به تقویت هوش شناختی کودکان کمک می‌کند و باعث می‌شود آنان در قالب کارِ گروهی، صبوری، همکاری و یاری‌رسانی به یکدیگر را به صورت عملی بیاموزند.

علاوه بر آن، در مرکز رفاه باغ طوبی بر تقویت حواس پنج‌گانۀ کودکان و آموزش در قالب بازی تأکید می‌شود. اینکه کودکان در همۀ لحظات احساس کنند در حال بازی هستند و از آموزش و حضور خود لذت ببرند، دارای اهمیت ویژه‌ای است. اردوهای علمی برای آشنایی با فضاهای شهری، مشاغل و طبیعت نیز از دیگر برنامه‌های تربیتی این مجموعه است.

در این مجموعه آموزش‌هایی در قالب کارگاه و اردو به والدین ارائه و برنامه‌هایی برای همراهی خانواده با کودک در نظر گرفته می‌شود. تأکید بر کارِ گروهی و آموزش در قالب بازی، استفاده از نیروهای باتجربه و مربیان تخصصی در غرفه‌ها، کادر هماهنگ و هم‌دل، تقسیم‌بندی و استفادۀ درست از فضا، ازجمله دلایل جلب اعتماد خانواده‌ها به این مجموعه بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پانزده − ده =

فهرست