((هوالرحیم))

بازدید اعضای خانۀ مادر و کودک مهرستان از «خانۀ بازی ثنا»

تاریخ بازدید: ۱۶ آذرماه ۱۳۹۸

در ادامۀ بازدید از مجموعه‌‌های بازی‌محور، اعضای خانۀ مادر و کودک در شانزدهمین روز از آذرماه ۱۳۹۸ از «خانۀ بازی ثنا» دیدن کردند.

«خانۀ بازی ثنا» در خیابان خاقانی واقع شده و در سال ۱۳۸۹ به عنوان اولین خانۀ بازی در اصفهان با مدیریت سرکار خانم سامانی راه‌اندازی شد. این مجموعه در حال حاضر، پذیرای کودکان ۱ تا ۸ سال است و رویکرد آن، یادگیری مهارت از طریق بازی می‌باشد. این مجموعه علاوه بر تأمین فضایی برای بازی کودکان، مکانی را برای برگزاری جشن‌های تولد نیز اختصاص داده است.    

یکی از ویژگی‌های «خانۀ بازی ثنا»، برگزاری کارگاه‌های مهارتی برای مادر و کودک است. آنچه در برگزاری این کارگاه‌ها اهمیت دارد، لذت‌بخش بودن فعالیت‌ها برای کودک و تمایل او برای حضور در کارگاه است. در این کارگاه‌ها، مادر در کنار کودک حضور دارد و از وسایل بازی ساده و خلاق برای آموزش مهارت به کودک خود بهره می‌گیرد.

در این مجموعه در جذب نیرو و انتخاب مربیان، ملاک‌هایی همچون سابقه و تجربۀ کار با کودک، توانایی برقراری ارتباط با کودک و والدین، داشتن آرامش و رعایت اصول مذهبی مدنظر بوده است و در روند اجرا نیز مدیر مجموعه، به طور مستمر بر فعالیت مربیان نظارت دارد.  

تأکید بر نظم و رعایت قوانین، توجه به سلامت و ایمنی کودکان، اجرای کارگاه‌های باکیفیت، ساخت و به‌روزرسانی تجهیزات موردنیاز، تنوع بازی‌ها، تأکید بر مهارت‌های ارتباطی کودکان در ضمن بازی و اجرای برنامه‌های مناسبتی ازجمله عواملی است که در گرایش خانواده‌ها به این خانۀ بازی مؤثر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

2 + 20 =

فهرست