((هوالرحیم))

بازدید از «خونه بازی»

تاریخ برگزاری دوره :۳آذر ماه ۱۳۹۸

تیم پژوهشی«خانه مادر و کودک مهرستان» در ادامه بازدید از مجموعه‎های آموزشی، از «خونه بازی» بازدید کرد.

مسئول تیم پژوهشی «خانه مادر و کودک مهرستان» گفت: در ادامه برنامۀ بازدید از مجموعه‌های آموزشی و بازی‌محور در تاریخ ۳/۹/۹۸ به خانه بازی «خونه بازی» رفتیم. هدف از این بازدیدها آشنایی با فعالیت‌ مجموعه‌های مختلف و بهره‌مندی از تجربه‌های عملی ایشان است؛ به همین دلیل طی دیدار صمیمانه با مدیران مراکز، درباره ساختار تشکیلاتی، پیشینه فکری و پژوهشی، برنامه‌های تربیتی و آموزشی، امکانات سخت‌افزاری و به‌طورکلی نقاط قوت و ضعف مراکز گفتگو می‌کنیم و برای ارتقای هرچه بیشتر «خانه مادر و کودک مهرستان» از آن بهره می‌گیریم.

وی ادامه داد: در این بازدید سرکار خانم قاسمی مدیر داخلی«خونه بازی» با روی گشاده، پذیرای تیم «خانه مادر و کودک مهرستان» بودند و درباره تجارب ارزشمند خود با ما گفتگو کردند.

«خونه بازی» که در خیابان مهرگان واقع‌شده است؛ در سال ۱۳۹۷ با تلاش جناب آقای دکتر نباتی‌نژاد و سرکار خانم قاسمی تأسیس‌ شده است. طبق گفته سرکار خانم قاسمی دغدغه اصلی «خونه بازی» ارائه مدلی از تفریح و شادی سالم در حوزه تخصصی کودک است. ایده اولیه این مجموعه ساخت محله‌ای برای مخاطب کودک و نوجوان بوده، محلی خلاق و به سبک اسلامی تا کودکان و نوجوانان بتوانند به شیوه‌ای متفاوت و متناسب با ویژگی‌های رشدی خود، در عین تفریح و بازی، مهارت کسب کنند. مدیران این مجموعه در تلاش هستند تا در آینده، ایده اصلی خود را اجرایی کنند. همچنین برای احیای بازی‌های بومی و محلی اصفهان برنامه‌ریزی کرده‌اند.

این مجموعه هم‌اکنون پذیرای کودکان ۲تا ۹ سال است و آنچه برای مسئولان «خونه بازی» اهمیت دارد “لذت” و “رضایت” کودکان از بازی است. بازی‌‌های حرکتی و مهارتی، آشنایی با مشاغل مختلف، بزرگداشت مناسبت‌های ملی-مذهبی از فعالیت‌های این خانه بازی است. در این مکان والدین می‌توانند در هنگام بازی در کنار کودکان خود حضور داشته باشند. همچنین با طراحی کافه کتاب، شرایطی ایجاد شده که والدین همزمان با حضور فرزندشان در این محیط بتوانند کتاب بخوانند، چای بنوشند یا به امور شخصی خود بپردازند و احساس آرامش داشته باشند.

مدارایی در تکمیل سخنان خود گفت: مدیریت مستمر و قوی، استفاده از مربیان فعال و باانگیزه برای مراقبت و همراهی کودکان، مکان وسیع،  فضاسازی مناسب و ایمن، تأکید بر حفظ نظافت، تنوع ابزار و امکانات بازی و طراحی و تولید وسایل بازی و امکانات موردنیاز، از نقاط قوت «خونه بازی» است که توانسته اعتماد والدین را برای حضور کودکانشان در این مکان جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

17 + 1 =

فهرست