دوره بازی،شادی،تماشا

خانۀ مادر و کودک مهرستان اگرچه بازی را تنها روش تربیت کودک نمی‌داند، اما آن را مهم‌ترین و محوری‌ترین روش برای تربیت کودکان زیر ۷ سال می‌داند. به همین دلیل در این دوره، بازی‌های مهارتی، آموزشی، شناختی و بازی‌های تخلیۀ هیجان و مسابقات مختلف برای کودکان طراحی و اجرا شد.
دوره آموزش مربیان

دورۀ توانمندسازی مربیان خانۀ مادر و کودک مهرستان در اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹ در سالن مرکز احیاء اندیشه و سیرۀ علوی برگزار شد. این دوره که با هدف تقویت مهارت‌های تخصصی مربیان و کادر آموزشی این مجموعه طراحی شده بود، طی ۵۰ ساعت کلاس و کارگاه آموزشی اجرا گردید.
طعم شیرین تربیت

دورۀ آموزشی «طعم شیرین تربیت» با هدف کسب مهارت‌های تربیت کودکان ۳ تا ۶ سال، ویژۀ مادران و مربیان در مرکز احیاء اندیشه و سیرۀ علوی برگزار شد. این دوره در ده جلسه و با سه سرفصل با عنوان «مهارت‌های بازی با کودک»، «سبک‌ها و مهارت‌های مادری» و «مهارت‌های قصه‌گویی»،…
گزارش بازدید از خونه بازی

((هوالرحیم)) بازدید از «خونه بازی» تاریخ برگزاری دوره :۳آذر ماه…
گزارش بازدید از خانه بازی ثنا

یکی از ویژگی‌های «خانه بازی ثنا» برگزاری کارگاه‌های مهارتی است. توجه به فعالیت‌های مهارتی بنا به درخواست والدین، جزء فعالیت‌های اصلی این مرکز قرار گرفته است. آنچه در برگزاری کارگاه‌ها اهمیت دارد، لذت بخش بودن برای کودک و تمایل او برای حضور در کارگاه است. در این کارگاه‌ها مادر در…
گزارش بازدید از باغ طوبی

تیم پژوهشی «خانه مادر و کودک مهرستان» در بازدید از مرکز رفاه «باغ طوبی» با سرکار خانم سیلانی دیدار کردند و درباره نکات بسیاری ازجمله پیشینه مجموعه، برنامه‌های آموزشی و تربیتی، نیروی انسانی و… گفتگو و تعامل نمودند.
فهرست